ENG LIT LAT
LOGIN
Esileht

Uudised

Trüki

9. jaanuar 2014
09.01.2013 Eesti e-arvete rändlus saab tegelikkuseks: Telemal nüüd ühendus nii Opus Capita kui Eesti Posti eArvekeskusega
Detsembris 2013 allkirjastas Telema koostöölepped Eesti Posti eArvekeskuse ja Opus Capitaga (endine Itella Information).  Operaatoritevaheline rändlus teeb e-arvete saatmise Eesti avaliku sektori asutustele senisest oluliselt mugavamaks.
elema ärikliendid saavad nüüd saata e-arveid koolidele, lasteaedadele, haiglatele ja avaliku sektori organisatsioonidele. Suurim erinevus erasektoris vahetatavate e-arvetega on see, et avalik sektor soovib masinloetavale failile lisaks ka arve kujutist pdf kujul.

Telema tegevjuhi Hele Hammeri sõnul tähendab Telema ühendus nii Eesti Posti eArvekeskuse kui Opus Capitaga, et kõigi kolme ettevõtte kliendid võidavad. “Telema EDI süsteemi kasutavad tarnijad, kelle klientide seas on ka avaliku sektori asutusi, saavad nüüd viimastele mugavalt nõuetekohaseid e-arveid edastada.”

“Meil on hea meel, et saame pakkuda oma klientidele veelgi  avaramaid e-arvelduse kasutusvõimalusi,” kommenteerib lepingut Eesti Posti eArvekeskuse äriüksuse juht Margus Tammeraja. “Sõlmitud koostöölepe on järjekordne samm arveldusprotsessi osapoolte suure eesmärgi - paberivaba raamatupidamine - saavutamiseks," lisab Karl-Eric Schneider, Opus Capita tegevjuht.

Kolme ettevõtte kliendivõrgustik seob tuhandeid äriühinguid ja organisatsioone, kellel kõigil paranevad tänu sündinud rändluslepetele e-arvete kasutamise võimalused.

Lisaks Opus Capitale ja Eesti Posti eArvekeskusele on Telemal ka rahvusvahelised rändluskanalid operaatoritega SIS, Comarch,Tieto, E-Pasaule, EDITEL Austria, Basware, Itella ja GXS.Telema AS