ENG LIT LAT
LOGIN
Esileht

Uudised

Trüki

1. aprill 2016
01.04.2016 Telema paigaldab moodsaid e-arveautomaate. 
Alates tänasest, 01.aprillist 2016, hakkab Telema avalikku ruumi paigaldama e-arveautomaate. Projekt sündis riigi algatusest muuta e-arvete kasutamine alates 2017. aastast kohustuslikuks. E-arveautomaadid muudavad moodsa tehnoloogia kättesaadavaks kõigile äriühingutele ja eraisikutele. Eelkõige on algatus abiks ääremaadel, kus interneti kasutamine ei pruugi olla alati võimalik.
Kasutaja jaoks on automaadist e-arve saatmine ja vastuvõtmine lihtne ja mugav. Seade on varustatud skanneriga, võimaldamaks muuta e-arveks ka tavalise paberarve. Telema motokuller tühjendab e-arve automaate kord päevas.

Kristiine keskuses mobiiltelefone müüv Anne on elevil: “Arvete peamiseks maksmata jätmise põhjuseks on see, et arve pole kliendini jõudnud. Uudne tehnoloogia teeb arved kättesaadavaks ja muudab olukorda kindlasti paremaks.”

Välimuselt sarnanevad e-arveautomaadid tavalistele pangaautomaatidele.Telema palub kasutajatel olla väga tähelepanelikud, et mitte neid pangaautomaatidega segi ajada. E-arveautomaati ei tohiks sisestada rahatähti. Esiteks puudub Telemal informatsioon, kellele tuleks raha tagastada. Palju suuremaks ohuks on, et raha sisestamisel võib seade kaotada huvi tavaliste dokumentide skannimise vastu. Tasub meeles pidada, et e-arveautomaat ei ole võimeline väljastama sularaha, sõltumata sellest, palju seda paluda.

Konkurendid on esialgu ettevaatlikud, kuid jagavad siiski tunnustust: “Kõik algatused, mis aitavad kaasa e-arvete laialdasele levikule, on muidugi teretulnud. Meie ei ole kohe valmis algatusega kaasa minema, vaatame kuidas Telemal läheb. Kas umbusklikud kliendid võtavad moodsa lahenduse vastu? Telema on tuntud oma julgete ideede ja innovatsiooni poolest. Edu!”

Uudse tehnoloogia vastu on juba huvi tundnud mitmed hajaasustusega välisriigid. Kuna uued turud paiknevad suure tõenäosusega põhjapool, vajab seade täiustamist. Järgmisesse versiooni on kavas lisada integreeritud petrooliahi, mis võimaldab e-arveautomaadil veatult töötada kuni -50 kraadises külmas.Telema AS