ENG LIT LAT
LOGIN
Esileht

Uudised

Trüki

29. september 2017
29.09.2017 Telema osaleb EL projektis Internet of Business
Eesti IKT klaster jätkab 2016. aastal alustatud projekti Internet of Business (IoB), mille raames tahetakse arendada turvaline ja standardiseeritud reaalaja majanduse kontseptsioonil põhinev võrgustik, kus kõik äritehingud toimivad digitaalselt, suures osas automatiseeritult ja reaalajas. Projekti partnerite hulgas on ka Telema AS.
IoB projekt jätkub CEF Telecom 2016 Programme: eInvoicing taotlusvooru rahastusotsuse tulemusel kuni 2018. a. kevadeni.

„IoB projektis testitakse võimalusi, kuidas Eesti ettevõtjad saaksid e-arveid ja muid e-dokumente tulevikus piiriüleselt reaalajas vahetada,“ selgitab Eesti IKT klastri juht Doris Põld. „Taolised lahendused säästavad ettevõtte aega ja raha, tõstavad selle arvelt erialatöö efektiivsust ning kasvatavad meie ettevõtete ekspordivõimekust.“ Otseühendus Euroopaga tänu e-dokumentide vahetamise võimalusele säästab ka Eesti maksumaksja raha.

Projekti elluviimist juhib MTÜ ITL Digital Lab, tegevuste elluviimist toetab The Innovation and Networks Executive Agency (INEA). Internet of Business projekti partnerid on Eestist, Soomest ja Lätist: MTÜ ITL Digital Lab, Telema AS, Eesti Post AS, Tieto Estonia AS, Tieto Finland OY ja Läti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (LIKTA).


Telema AS