ENG LIT LAT
LOGIN
Esileht

Uudised

Trüki

31. august 2009
31.08.2009 Telema igapäevane e-dokumendiliiklus ületas 10 000 piiri
2009. aasta augustikuus oli Telema poolt vahendatavate e-dokumentide (tellimuste, arvete) arv esmakordselt rohkem kui 10 000 päevas. Balti riikide suurima e-dokumentide vahetaja Telema kaudu liikus parntnerite vahel augustis üle 320 tuhande elektroonilise kaubandusdokumendi. Liikluse suurenemine on tingitud nii uute klientide liitumisest kui ka olemasolevate klientide aktiivsuse kasvust.

Vastupidiselt üldisele trendile on Telemaga liituvate uute klientide arv 2009. aastal stabiilselt kasvamas. Telema klientidest suurema osa moodustavad küll Eesti kaubandusettevõtted,  kuid selle aasta suurim kasv on leidnud aset Lätis ja Leedus.

 

Telema tegevjuht Hele Hammeri kommentaar: „Meie teenuste edu keerulises majanduskeskkonnas on tegelikult lihtsasti põhjendatav. Majanduslanguse tingimustes otsivad firmad üha rohkem võimalusi oma protsesside efektiivistamiseks. Eriti kaubandusfirmade jaoks on tarneahela infovoogudes suur potentsiaal automatiseerimiseks. E-dokumentide kasutuselevõtt on üks vahenditest, mis vähendab kulusid, kuid ei tähenda klienditeeninduse taseme langust“.

 

Telema on Baltikumi juhtiv EDI operaator, kes pakub IT tuge tarneahela protsessidele. Telemal on üle 500 kliendi, peamiselt Eestis, kuid ka Lätis, Leedus, Rootsis, Soomes, Taanis, Poolas ning Saksamaal. 2008. aastal vahetas Telema ligi 3 miljonit äridokumenti, mis esindasid 2,6 miljardi euro väärtuses kaubatehinguid.

Telema AS