ENG LIT LAT
LOGIN
Esileht

Uudised

Trüki

23. mai 2011
18.05.2011 Telema: 2010. aastal kasvas EDI dokumendiliiklus kaubanduses 32%
Eesti kapitalil põhinev Baltikumi suurim EDI operaator Telema AS edastas ja töötles 2010. aastal kokku ligi 5,4 miljonit EDI dokumenti, mida on 32% enam kui 2009. aastal. 
EDI dokumendid on kaubatehingutes kasutatavad dokumendid (nt tellimused, arved, saatelehed jne) masintöödeldaval kujul.

Üle 80% EDI dokumentidest liigub toidu- ja esmatarbekaupade sektoris, kuna seal on kõige enam tehinguid. 
EDI dokumente kasutavad üha enam ka teiste valdkondade, näiteks ehitus-, elektroonika-, raamatu- ning muu kaubandusega tegelevad ettevõtted.

Jaekaubanduses on telefoni ja/või e-maili teel saadetud tellimuste asendamine EDI sõnumitega kiiresti äratasuv uuendus.

Telema süsteemi kaudu saadeti eelmisel aastal kõige enam EDI tellimusi, mille koguarv ületas 2,1 miljoni piiri. Partneritele edastati ka ligi 1,7 miljonit EDI arvet ning üle miljoni EDI saatelehe. 
Lisaks nimetatud dokumentidele vahetasid kliendid EDI formaadis tellimuste kinnitusi, müügiaruandeid, laoseisuaruandeid, tarnekorraldusi, pakkumisi ja mitmeid teisi dokumente.

Telema süsteemis hallatavate linkide ehk tarnija-tellija partnerlussuhete arv suurenes 2009. aastaga võrreldes 43,6%, jõudes 2010. aasta lõpuks 30 000 piirimaile.
Enamik Telema 3200 kliendist tegutseb Baltimaades, lisaks on Telemal kliente veel kaheksas Euroopa riigis. 
Telema kliendilepingute arv kasvas 2009. aastaga võrreldes koguni 52%, eriti edukad oldi Lätis ja Leedus, kus Telema süsteemiga liitus mitu suurt jaeketti.


Telema AS on Baltikumi suurim EDI operaator, kes toetab kaubandusettevõtete tarneahela protsesse erinevate IT lahendustega. 
Telema edastab EDI dokumente (tellimused, arved, saatelehed) ja töötleb neid vastavalt ärireeglitele. 
Telema süsteemis on üle 2300 jaekaupluse ja ligi 850 tarnijat, aastas vahetatakse üle 5 miljoni dokumendi. Telemas on 25 töötajat.
Telema AS