ENG LIT LAT
LOGIN
Esileht

Uudised

Trüki

15. aprill 2013
11.04.2013 Seminar "Kas e-arvete süsteemile üleminek on vaid aja küsimus?"
Eelmisel nädalal korraldas Eesti Konverentsi- ja Koolituskeskus e-arvete teemalise seminari, kuhu olid eksperdina esinema palutud ka Telema esindajad.

Eesti ettevõtted ja asutused on võtnud kindla suuna paberdokumentide asendamiseks elektroonilistega. Avaliku sektori jaoks muutuvad e-arved kohustuslikuks aastast 2016. Milliseid sihte seada? Mis on pdf arve ja "päris" e-arve vahe? Mis kasu toob elektrooniline dokumendivahetus ning kuidas vältida e-arvete projektide ebaõnnestumisi?Neile ja paljudele teistele küsimustele jagati seminaril vastuseid. Päeva juhtis Toomas Veersoo Telemast, kes tegi ka põhjaliku ülevaate e-arvete trendidest ning hetkeolukorras Eestis ja maailmas. Maksuameti juht Marek Helm tutvustas visiooni, kuidas e-arved aitaksid muuta Eesti majandust ausamaks. Telema juhatuse esimees Hele Hammer rääkis lahti e-arvetele ülemineku projekti õnnestumiseks vajalikud eeldused ning hoiatas komistuskivide eest.


Seminaril osalejad hindasid kõrgelt ettekannete praktilisust. Oma kogemusi e-arvete projektidest jagasid nii era- kui avaliku sektori organisatsioonid. Ühiselt arutati kaasuste õnnestumiste üle ja jagati lahkelt infot, mida on teistel kogemusest õppida. Täiendavaks aruteluks sobis hästi paneeldiskussioon, millest jäi kindlalt kõlama e-arvete kasuks otsustanute mõte: isegi kui e-arvetele üleminek tundub keeruline ja aeganõudev, tasub see end ära, hoides edaspidi kokku märgatavalt aega ja raha.


Klaire Kuusk, Telema tootejuhtimise osakonna direktor, võttis päeva kokku nn õnnestumise meelespeaga:

  • e-arvetele üleminemise projekt tähendab muutusi äriprotsessides
  • kasulik on õppida teiste kogemustest
  • mõistlik on kaasata konsultant või teenusepakkuja.


Teema pakkus huvi nii era- kui ka avaliku sektori ettevõtete finantsjuhtidele ja pearaamatupidajatele, keda oli saali kogunenud üle poolesaja.
Telema AS