ENG LIT LAT
LOGIN
Esileht

Uudised

Trüki

22. detsember 2009
01.12.2009 Telema uued kliendid Prantsusmaalt, Poolast, Kreekast ja Hollandist, mahu kasv 70%

Novembrikuus laienes Telema koostööpartnerite ring koguni nelja uude Euroopa riiki. Lisaks Baltikumi klientidele sõlmiti EDI dokumentide vahendamise teenuselepinguid esmakordselt klientidega Prantsusmaalt, Poolast, Kreekast ning Hollandist. Kokku sai Telema novembris 45 uut klienti: 12 Eestist, 18 Leedust, 11 Lätist ning ülejäänud uutest mainitud riikidest. Novembris vahendas Telema 325 tuhat elektroonilist dokumenti, mis on 70% rohkem kui eelmise aasta samas perioodis.

 

Telema Läti müügijuhi Ivars Kraftsi sõnul on tunda üha suuremat huvi Telema teenuste vastu väljastpoolt Baltikumi: „Enamusele Balti jaekaubanduskettidele tarnitakse kaupa paljudest teistest Euroopa riikidest. Ülepiirine elektrooniliste dokumentide vahetus aitab nii ostjatel kui tarnijatel aega ja vaeva säästa ning on viimastel kuudel oluliselt hoogustunud.“ 

 

Telema on Baltikumi juhtiv EDI operaator, kes pakub IT tuge tarneahela protsessidele. Telemal on üle 600 kliendi, peamiselt Eestis, Lätis, ja Leedus, kuid ka Rootsis, Soomes, Taanis ning Saksamaal. 2009. aastal vahetab Telema ligi 4 miljonit äridokumenti, mis esindavad 3,5 miljardi euro väärtuses kaubatehinguid.

Telema AS