ENG LIT LAT
LOGIN
Esileht

Telema uudised

Trüki

Läti Nordea Finance kasutab Telema eFactoringut

Nordea Finance Latvia võttis Telema’s eFactoringu teenuse aktiivselt kasutusele novembris 2016. Teenus võimaldab tarnijatel edastada e-arveid faktooringuasutusele automaatselt, vabastades nii käibekapitali. Eestis kasutab Swedbank Telema eFactoringu teenust juba 11 aastat. Lätis asus esimese tarnijana teenust kasutama Premia FFL, kes saadab Rimile e-arveid, mille koopia jõuab samaaegselt Nordeani.

Telema äri Lätis kasvas 2015. aastal üle 30%. Kasvu vedasid esma- ja toidukaupade sektoris liitunud uued tarnijad: L’Oreal, Pure Distribution, Jungent, Arkolat ja Smiltenes Piens, kui nimetada vaid mõned. Uue kauplusteketi Drogas lisandumine 2015. aasta märtsis lisas Läti Telema EDI võrgustikku 100 poodi, hoogustades samuti elektroonset dokumendivahetust.


Tagasi sisukorda

Lisandus 116 Eurokos kosmeetikapoodi Leedus

Septembris 2015 allkirjastas Telema lepingu firmaga Kosmelita, kes peab Leedu suurimat kosmeetikapoodide ketti Eurokos. Kosmelita kauplusteketis üle terve Leedu on kokku 116 poodi. Tarnijate hulgas on tuntud ettevõtted nagu näiteks L’Oreal ja Kruzas NCD. Kaupluste tehniline liidestamine on lõppjärgus ja elektroonsete dokumentide liiklus võib alata 2016. aasta alguses.

Kosmeetikasektori oluliliste tarnijate liitumine 2015. aasta alguses tõi kaasa kauplustekettide suurenenud huvi EDI rakenduste vastu. Kolmekümne kauplusega rahvusvaheline ilupoodide kett Douglas liitus Telema Leedu EDI- võrgustikuga kevadel 2015, läbirääkimised ja ettevalmistustööd käivad ka teiste kettidega.

Tagasi sisukorda

Eesti Kaitsevägi kasutab Telema e-arve teenust

Kaitsevägi võttis 2015. aasta sügisel kasutusele Telema eInvoicing teenuse. Telema EDI teenuseid (kaubatellimuste ja kaubaarvete vahetus) on Kaitsevägi kasutanud juba aastast 2005 ehk üle 10 aasta, nüüd lisandus elektroonilisete kuluarvete vastuvõtmise lahendus. Oleme uhked, et meid partnerina usaldatakse ning loodame anda oma kvaliteetse ja turvalise teenusega panuse Eesti riigi kaitsevõimekuse parendamisse.

Nagu kogu Eesti avalik sektor, nii läheb ka Eesti Kaitsevägi 2016. aasta jooksul üle e-arveldamisele. Kaitseväe eesmärk on optimeerida ostuarvete protsesse ja võtta kõik sissetulevad arved (olgu kauba- või kuluarved) vastu e-arvetena. Kõigi arvete saabumine masinloetavana võimaldab kasutusele võtta elektroonse kinnitusringi, automatiseeritud kulujaotuse ning elektroonilise arhiivi. 

Arvete elektroonne menetlemine võimaldab säästa 50-70% aega, mis on oluline efektiivsuse suurendamise võimalus. Kõigil Kaitseväe hankijatel soovitame niipea kui võimalik asuda Kaitseväele saatma e-arveid, et kiirendada loodetud efektiivsuse realiseerumist. Suureks eeliseks uue protsessi puhul peetakse ka protsessi selgust ja ülevaatlikkust.


Tagasi sisukorda

Sagin ehituskaupade sektoris: Moki-veži Leedus, Knauf Lätis, Bauhaus Eestis

Ehituskaupade sektor liigub kindlalt EDI dokumendiliikluse suunas. Sügisel 2015 arendas Leedu juhtivaid jaekette Moki-veži oma protsesse ning liitis Telema EDI võrgustikuga 24 kauplust. Leedu tarnija Dekorika alustas e-dokumendivahetust Bauhofi ja Rautakeskoga Eestis.

Lätis liidestati Telema võrgustikuga mitmeid uusi ehituskaupade tarnijaid, näiteks Knauf, Eirofiltri ja SIKA Baltic. Kõik need ja paljud teised tarnijad vahetavad e-dokumente suurte ehitusekaubanduse jaekettidega nagu DEPO (10 poodi) ja Kurši (15 poodi).

Eestis hakkas rahvusvaheline ehituskauplus Bauhaus alates juulist 2015 esitama e-tellimusi. Elektroonsete tellimuste üle rõõmustasid mitmed tarnijad, aktiivsemaid kasutajaid on seni nt Penosil. Telema EDI võrgustikuga liitus 2015. aasta teises pooles ka Eestis mitmeid ehituskaupade tarnijaid. Näiteks Uninaks AS ja Riia Lakid OÜ vahetavad e-dokumente ühe suurima ehituskaupade jaeketiga Bauhof (14 poodi).


Tagasi sisukorda

Telema NPS 41: kõigi aegade kõrgeim kliendirahulolu

Novembris 2015 oli Telemal “aeg lugeda tibusid”. Iga-aastane kliendirahulolu uuring, milles kasutame NPS (Net Promoter Score) ehk soovitusindeksi metoodikat, andis tulemuseks 41. Kaks pügalat eelmisest aastast parem ja kõigi aegade parim skoor!

Kümne palli skaalal andsid hindeks 9 või 10 pooled ligi 500 vastanust. Keskmiseks hindeks kujunes rekordiline 8,26. Klientide enim kasutatud kommentaarid Telema teenustele olid: professionaalne, kiire ja mugav.

Kõrgeimat väärtust tunnetavad automaatlahendustega ettevõtted, ehk need, kelle majandustarkvara on ühendanud Telema EDI Süsteemiga. Olgu dokumendimaht ühes kuus paarsada või mitu tuhat, ettevõtted leiavad üheselt, et tänu Telema teenustele:

  • suureneb töö efektiivsus;
  • töötajad (müügiassistendid, raamatupidajad jt) saavad keskenduda oma põhitööle;
  • paranevad suhted kaubanduspartneritega.

“Pärast Telema teenuste kasutuselevõttu on töömaht võrreldes varasemaga vähenenud 80% ja töö muutunud lihtsamaks,” kommenteerib uuringus Alexela Oil tankla juhataja Mari Rihtla. Alexela on 63 tanklaga Eesti suurimaid kütuse jaemüüjaid.


Tagasi sisukorda