ENG LIT LAT
LOGIN
Esileht

IK 12-2011

Trüki

31.12.2011


INFOKIRJA TEEMAD


Kliendiuudised:

   *Maxima valis EDI pilootprojekti partneriks Telema

   *Bauhof, Optimera ja teised ehituspoed on juurutamas EDI tellimusi ja -arveid

   *Uued liitunud kliendid


Tooteuudised:

   * Telema MMT Androidi versioon muudab müügimehe töö mugavamaks

   * Telema uus Webshop: 550 ostjat ja 50 tarnijat

   * Telema uus veebikeskkond


Partnerlus:

   *Koostöö Baltikumi majandustarkvara firmadega: Telema Moodul

   *Telema liitus ITL-iga

   *Telema peab loenguid ja pakub praktikavõimalusi üliõpilastele

   *Tarneahela juhtimise magistriõpe ja kutsestandard


E-arvete ja EDI turu uudiseid:

   *4 dokumendi kasutamine ostuprotsessis kogub Baltikumi jaekettides populaarsust

   *Eesti e-arvete seminarid

   *Euroopa e-arvete arengust


Tehnilist:

  * Telema eDoc uus versioon, Masterdata kontroll, uus Telema liides, Uus EDI tuumsüsteem, ID kaart


Telema uued töötajad


Tule tööle!


Telema numbrites

 MAXIMA VALIS EDI PILOOTPROJEKTI PARTNERIKS TELEMA

Eelmise aasta lõpus alustas Maxima, kellel on Baltikumis 420 kauplust, kauaoodatud EDI projekti. Pilootprojekti partneriks valiti Telema ning esimesteks dokumendivahetuspartneriteks Telema kliendi Vaasan Grupi ettevõtted Leibur, Hanzas Maiznīcas ja Vilniaus Duona vastavalt Eestis, Lätis ning Leedus.

Aastaid on Maxima jaekaubanduskett saatnud oma tarnijatele tellimusi emaili teel, Eestis ja Lätis .txt vormingus ja Leedus .xls vormingus. Emaili teel äridokumentide edastusega on mitmeid probleeme — e-mailid võivad hilineda või kaduma minna, probleeme on turvalisuse ja konfidentsiaalsusega. EDI kanali kasutamine vastupidiselt e-maili kanalile on turvaline, elimineeritud on spämmiprobleemid ning viirusteoht. Lisaks kindlustab EDI operaator dokumendisaatja autoriseerimise ja dokumendi jõudmise õige adressaadini.

Maxima alustab tellimuste EDI kujule viimisest, peatselt järgneb EDI arve kasutusele võtmine. Esimesed testtellimused Maximast Vaasan Grupi ettevõteteni liiguvad plaani kohaselt jaanuaris 2012. Pärast pilootprojekti edukat lõppu hakkab Maxima teisi tarnijaid EDI tellimustele üle viima. Telema klientidele tähendab see vaid sellekohase soovi teatavakstegemist Telema klienditeenindusele, tarnekohtade sidumist ning EDI liiklus Baltikumi suurima jaekaubandusketiga võib alata.

Tagasi sisukordaBAUHOF, EHITUSE ABC JA TEISED EHITUSPOED JUURUTAVAD EDI ARVEID

Aasta 2011 kujunes murranguliseks ka ehituskaupade jaesektoris. Kaks juhtivat kaubandusketti, Bauhof Group AS ning Optimera Estonia AS võtsid vastu otsuse minna 2012 aasta jooksul täielikult üle EDI andmevahetusele.
Selle tulemusena ootame valdkonnasisese EDI teenuse leviku hüppelist kasvu. Täna on see võrreldes toidu- ja esmatarbekaubanduse sektoriga väga madal, vaid 7% ringis, 2012. aasta lõpuks aga kindlasti üle 50%. Tegemist on suure väljakutsega ka Telemale — käesoleval aastal ootab liidestamist üle 400 ehitussektori tarnija!
 
Tunneme uhkust, et oleme ära teeninud ka ehitussektori juhtivate jaekaubanduskettide usalduse ning oleme valitud Bauhofi, Decora, Optimera Estonia, Rautakesko ja teiste EDI operaatoriks.

Tagasi sisukorda2011 LIITUNUD UUED KLIENDID


Telemal on 2011. aasta lõpuks kliente rohkem kui 14 riigist, kuid ka täna on valdav enamus neist siiski kodusest Baltikumist.  2011 liitus Telema võrgustikuga üle 150 uue kliendi, neist suurem osa Lätis ning Leedus. Uute klientide hulgas on nimetamisväärt kindlasti Impress Teva ja Gudobele Leedus, Hanzas Maiznīcas Lätis, ostjatest Optimera (Ehituse ABC) Eestis ja TOP! jaekett Lätis. Tervitame oma võrgustikus ka Amserv Gruppi ja Veho Eestit, kes annavad kindlasti tõuke autovaruosade kaubanduse EDIfitseerimisele lähitulevikus. 


Läinud aastal vahetasid Telema kaudu kaubandusdokumente juba ligi 3000 kauplust ning pea 1000 tarnijat. Dokumentide koguarv ületas 6,5 miljoni piiri, edestades miljoni võrra aasta tagust numbrit.


Efektiivistamaks veelgi oma tänast ostu- ja müügiprotsessi, tutvuge meie kliendiloeteluga Telema veebis  ning leidke nende hulgast oma koostööpartnerid. Saate nende kõigiga hakata õigel ajal õigeid e-dokumente edastama!


Tagasi sisukordaTOOTEUUDISED


UUS TELEMA MMT ANDROIDI VERSIOON MUUDAB MÜÜGIMEHE TÖÖ MUGAVAMAKS

Telema MMT (mobiilse müügimehe töökoha) teenust kasutab täna tellimuste edastamiseks, uuringute tegemiseks ning visiitide registreerimiseks Baltikumis ligi 160 müügiesindajat mitmekümnest ettevõttest. Ajaga kaasas käimiseks arendas Telema 2011. aasta teises pooles Telema MMT rakenduse ka nutitelefonides ja tahvelarvutites levinud Androidi platformile. Uue MMT Androidi esmajuurutus toimus novembri alguses ning tänaseks kasutavad uut programmi 2/3 Telema MMT klientidest ja kasutajatest.
 
MMT Androidi rakendus muudab müügimehe elu oluliselt lihtsamaks ja produktiivsemaks, kuna nüüd ei pea müügimees töö tegemiseks kasutama enam mitut seadet. Telema MMT, telefon, kalender, märkmik, e-mail, internet, fotokaamera (skännerina kasutatav), GPS, lisaks kõikvõimalikud muud Androidi rakendused — kõik on ühes seadmes koos. MMT Android on mugavam, kasutajasõbralikum, töökindlam ja kiirem kui eelmised versioonid. Uues programmis on püütud vältida kõike, mis seni on müügimeestele peavalu valmistanud. Näiteks võib müügimees oma tegevuse MMTs ühe nupuvajutusega pooleli jätta ning pöörduda hiljem tagasi täpselt samasse kohta, kus viimati töö pooleli jäi. Samuti tuleb uus programm edukalt toime ka väga suurte andmemahtudega.
 
Arendusöö jätkub ning 2012. aastal on oodata juba uut versiooni uute funktsionaalsustega (piltidega toodete kataloog, kiirem andmete laadimine jpm). Loomulikult arvestame MMT edasiarendamisel klientide nõudmiste, vajaduste ja soovidega. Selleks sai 2011 augustis tööle võetud eraldi Telema MMT tootejuht Sven Uustalu.


MMT tutvustust lugege siit.

Tagasi sisukordaTELEMA UUS WEBSHOP ÜHENDAB 550 TELLIJAT 50 TARNIJAGA

Telema Webshopi teenus sai 2011. aasta lõpus seoses Telema veebikeskkonna täieliku ümberarendusega selga samuti täiesti uue kuue. Välja arendatud versioon 2.0 on juba klientide poolt kasutatav. Telema Webshop teenus on äritellijatele (väikekauplused, HoReCa) suunatud veebipõhine ostukeskkond. Ostjale on Telema Webshopi peamine eelis tarnijate enda veebipoodidega võrreldes võimalus tellida kaupu paljudelt tarnijatelt ühest kohast. Tarnijale pakub Webshop aga Telema teiste teenuste kasutamise korral "kõik tellimused ühest kohast" funktsionaalsust — EDI tellimused jaekettidelt Telema EDISupplier raames, MMT tellimused müügiagentidelt Telema MMT raames ning väiketellijate Telema Webshopis tehtud tellimused jooksevad kõik kokku ühte kanalisse ühes ja samas formaadis.

Telema Webshopist on täna võimalik kaupu tellida umbes 50 tarnijalt, sh suurtelt tarnijatelt nagu Leibur, Eesti Pagar, Fazer, Rakvere Lihakombinaat, Valio, Tere, Smarten, Tallegg, Kaupmees & KO jpt. Hetkel on Webshopist tellimas ligi 80 erinevat ettevõtet kokku 550 kaupluse ja müügikohaga. Suuremad tellijad on ABC Supermarkets AS (Comarketi kauplustekett), Keila Tarbijate Ühistu, Saaremaa Tarbijate Ühistu ning Viljandi Tarbijate Ühistu.

Teenus ei nõua tellijatelt täiendava tarkvara soetamist või muude tehniliste arenduste teostamist, tellimuse tegemiseks piisab vaid internetiühendusega arvutist. Tellimuste tegemine on ostjale tasuta. Teenuse väärtus tarnijale kasvab seda enam, mida suurem on selle kasutajate võrgustik. Kui kasutate Telema Webshopi, tasub kindlasti kogu oma väiketellijate segment selle kasutajaks kutsuda. Kindlustamaks kõigi Telema Webshopi kasutajate vajadustega arvestamise, nimetati suvel 2011 Webshopile eraldi tootejuht Kadri Koorits.

Webshopi tutvustust lugege siit.

Tagasi sisukordaTELEMA UUS VEEBIKESKKOND

Mitmeaastase arendustöö vili ehk Telema uus veebikeskkond toodi avalikkuse ette 2011. sügisel. Telema veebi kasutavad nii veebitellijad, veebitarnijad, kui ka kõik EDI kliendid. Veebi kaudu saab silma peal hoida dokumendiliiklusel--millistelt partneritelt mis tüüpi dokumendid on liikunud. Järele saab vaadata, millised on hetkeseisuga seotud äripartnerid ja esitada saab linkimispalveid. Telema MMT kasutajatel on veebis terve aruandluse sektsioon--ülevaate saab tehtud visiitidest, nende käigus registreeritud tellimustest ning küsimustike vastustest.

Uue veebikeskkonna loomise peamisteks põhjusteks olid klientide nõudmised uue funktsionaalsuse järele ja turvalisuse tõstmise vajadus. Teenus on turvatud Verisign sertifikaadiga. Kasutusele on võetud eraldi kasutajate autentimisteenus. Kasutatav uus arhitektuur on oluliselt ründekindlam. Klientide jaoks on üheks suuremaks uuenduseks võimalus kasutada dokumentide PDF kuva ja väljatrükki. Lisaks on uus veebikeskkond mugavam ja ilusam.

Tagasi sisukorda


PARTNERLUS:

TELEMA MOODUL - ÜHENDUS BALTIKUMI MAJANDUSTARKVARADEGA

Käesoleval aastal on Telema tegelenud karbitootena kasutatava “Telema Mooduli” väljaarendamisega kõigi Baltikumi enamlevinud majandustarkvarade tarbeks. Telema Moodul on sarnane internetipankade moodulitele — tavaliselt on need lisatud tarkvara baasversiooni või on kergesti ja odavalt juurde tellitavad. Telema Mooduli juurutanud majandustarkvara kliendid saavad edaspidi võimaluse EDI tellimuste impordiks ning EDI arvete väljasaatmiseks, kulutamata aega ja raha majandustarkvara eriarendustele.


Koostöölepingud on sõlmitud või sõlmimisel mitmete juhtivate Baltikumi majandustarkvara firmadega, nt Hansa World Eestis, Ankravs Lätis, Rivile Leedus, jne. Mitmed Eesti majandustarkvarad on Telema Mooduli funktsionaalsuse realiseerinud juba eelmistel aastatel, nt Directo, Taavi Tarkvara, RV Soft, KMA jt. 2012. aastal on eesmärgiks sõlmida lepingud ja juurutada Telema Moodul vähemalt 15s Baltikumi majandustarkvaras.


Telema Mooduli standardlahenduses sisaldub kahe enamlevinud EDI dokumendi tellimuse ja arve tugi Telema eDoc formaadis. Lihtsustamaks tarkvaaraarendust on Telemas välja töötatud tarkvarakomponent Telema API, mida saab kergesti integreerida majandustarkvarasse. Telema vastutab, et kõik komponendis realiseeritud funktsioonid töötavad Telema EDI süsteemiga kokkusobivalt ja toetab oma partnereid komponendi implementeerimise käigus. Lisainfot annab integratsiooniprojektide juht Meelis Tivas.


Tagasi sisukordaTELEMA LIITUS ITL-IGA

2011. aasta lõpus astus Telema Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu liikmeks. Telema nõukogu esimehe Toomas Veersoo sõnul liituti ITL-iga, kuna e-dokumentide, eriti e-arvete teema on ühiskonnas üha aktuaalsem. Samuti on Eesti avalik sektor teostamas TUTSE ehk tugiteenuste tsentraliseerimise programmi, mille üks alamsamm näeb ette avaliku sektori e-arvetele täieliku ülemineku. Kuna avaliku sektori partneriks on erasektor, tuleb kindlustada mõlema osapoole võimekus e-arveid saata ja vastu võtta. Oleme veendunud, et IT firmade sellealane koostöö on hädavajalik.


ITL-i  juhatuse liikme Sten Tamkivi sõnul on ITL-is aktuaalne "rohelise IT" teema. "Telema pakutavad teenused on väärtustloovad mitmel tasandil — efektiivistades ettevõtete äriprotsesse, aga toetades ka keskkonnasäästlikku mõtteviisi. Hinnanguliselt on võimalik säästa 12 miljonit puud, asendades kogu Euroopas paberarved e-arvetega. Soovime Telemale edu Eesti e-arvele üleviimises ning tere tulemast ITL liikmeks,“ lisas Tamkivi.


Tagasi sisukordaTELEMA PEAB LOENGUID JA PAKUB PRAKTIKAVÕIMALUSI ÜLIÕPILASTELE

Alates 2011. aasta sügisest viivad Telema töötajad läbi elektroonse andmevahetuse kursust Tallinna Tehnikakõrgkoolis. Logistika eriala tudengid saavad ülevaate EDI-st, selle ajaloost ja rakendamisest ettevõttes. "Loengute pidamine on heaks vahelduseks igapäevatööle ning paneb ennast ka juurde õppima", märgib Telema projektijuht Tanel Pastarus.

Lisaks pakub Telema praktikavõimalusi Tallinna Tehnikaülikooli tudengitele. Hetkel on Telemas töökogemust saamas magistrandid Martin Kurgi ja Tauri Neitov, bakalaureuseõppe tudengid Lauri Tikk ja Triinu Kollamaa ning IT kolledži bakalaureuse tudeng Risto Siitan.

Tagasi sisukordaTARNEAHELA JUHTIMISE KUTSESTANDARD JA MAGISTRIÕPPEKAVA TTÜ-s

Alates 01.12.2011 kehtib Eestis tarneahelajuhi kutsestandard, mis kehtestab nõutavad kompetentsid tarneahela juhile (tase 7). Kutsestandardite alusel hinnatakse töötajate vastavust nõuetele ja koostatakse õppekavasid. Ostu- ja tarneahelate juhtimise kutseandjaks on PROLOG, kutsestandardi väljatöötamiseks moodustatud ekspertgruppi kuulus ka Telema tegevjuht Hele Hammer. Standardiga saab tutvuda Kutsekoja kodulehel: http://www.kutsekoda.ee/et/kutseregister/kutsestandardid/10413312

Paralleelselt tarneahela juhi kutsestandardi väljatöötamisega käis töö ka magistritasemel tarneahela juhtimise õppekava väljatöötamisega. Tänaseni on tarneahela juhtimise kursusi Eestis küllalt harva, veelgi vähem on olnud võimalust seda teemat ülikoolis süvendatult õppida. 2011. aasta lõpus sai aga Archimedese toel koostöös ettevõtetega ja rahvusvaheliste ekspertidega valmis kaks magistritasemel väljundipõhist õppekava, logistika ja tarneahela juhtimine, mille vastuvõtt algab sügisel 2012 Tallinna Tehnikaülikoolis.  Ka tarneahela juhi õppekava väljatöötamisse oli kaasatud Hele Hammer, kes on Telema kõrvalt olnud EBSis kauaaegne rahanduse õppejõud. Õppekava tutvustuse leiate siit. Õppekava sai nii mitmekülgne ja põnev, et ka Telemast on sügisel vähemasti paar tarneahela juhtimise erialal magistriõppesse pürgijat.

Tagasi sisukorda
E-ARVETE JA EDI DOKUMENTIDE UUDISED

4 DOKUMENDI KASUTAMINE KAUBA OSTMISEL KOGUB BALTIKUMI JAEKETTIDES POPULAARSUST


TÄNA--2 dokumendi tarne. Meil levinud kaupade ostmine algab e-tellimusest, mille peale tarnija komplekteerib ja lähetab kauba, pannes kaubaga kaasa paberil saateleht-arve. Lisaks saadetakse ostjale e-arve.

Saateleht-arve kirjeldab selles protsessis nii üleantavat kaupa kui ka rahalist nõuet kauba eest tasuda.


HOMME-4 dokumendi tarne. Nelja dokumendiga ostmine algab samuti e-tellimusega. Tarnija komplekteerib kauba ja väljastab ostjale e-saatelehe. Saatelehe alusel võetakse kaup vastu ja saadetakse müüjale kauba elektrooniline vastuvõtukinnitus, mille alusel tarnija väljastatab e-arve. Eeliseks 4Doc tarneprotsessi puhul on

  • esiteks, kreeditarvete vähenemine. Kui tarne käigus peaks keegi eksima, siis pole vaja väljastada lisaarvet. See aga teeb kauba ostmise odavamaks, mõlemal pool väheneb raamatupidamise koormus ja lihtsustub arvete menetlemise protsess.
  • teiseks oluliseks eeliseks on väiksem isikute ring, kel ligipääs hinnainfole, kui saatelehel enam hindu ei näidata. Levinud on anekdoot veoautojuhtidest, kel pidi olema parim ülevaade konkurentsiolukorrast.
Pioneer 4-dokumendi tarne juurutamisel Baltikumis oli kindlasti Selver, kes juba 2010. aasta maikuus esimesed kaubagrupid 4-dokumendi tarnele üle viis. Selveri edulugu sai kuulda viimasel ECR aastakonverentsil Riias. Vaata nende presentatsiooni siit. 2012. aastal on 4-dokumendi tarne kavas juurutada ka Rimil, vastuvõtukinnituse välja arendamine on plaanis I kvartalis ning saatelehe käimapanek II kvartalis. Plaanides on nelja dokumendi peale minna veel mitmetel jaekettidel.

Tagasi sisukordaEESTI E-ARVE SEMINARID

2011.a. korraldas Telema ise ning osales esinejana mitmetel Riigi Infosüsteemide Ameti poolt korraldatud e-Arve teemalistel seminaridel. Elektrooniline dokumendivahetus on teema, mis huvitab väga paljusid ettevõtjaid,  finantsjuhte ja logistikuid. Mõned ettevõtted on EDI juba kasutusele võtnud ja on valmis jagama oma kogemusi, teised alles plaanivad esimesi samme.

Seminaridel anti ülevaade e-arvete levikust maailmas, Euroopas ja Eestis, ostuarvete automatiseerimise projekti kasudest ja võitudest, ning näpunäiteid juurutamiseks. Lisaks oli praktilise uuendusena 01.11.2011 seminaril esitlusel koguni nelja Eesti ettevõtte kaasus ning oma e-arvetele ülemineku projekti esitlesid Eesti Post, Ensto Elekter, G4S ja Selver.

Kõik ettekanded andsid ülevaate taustast (kui palju on üldse e-arveid, tarnijaid), siis kirjeldasid lahenduse valikut (milliste teenusepakkujate vahel valiti ja miks otsustati konkreetse parnteri kasuks), äripartnerite kaasamise kulgu (mil viisil üritati kaasata, kas oli kerge), mis olid võidud, mis on seis täna, ning kõige tähtsamana, millised olid õppetunnid ja mida teeksite täna teisiti.

Tagasi sisukordaEUROOPA E-ARVED

Detsembris 2011 toimus CEN (European Committee for Standardization) e-arvete töörühma avatud koosolek Brüsselis kus võeti kokku aastate jooksul tehtud töö.  E-arvete töörühm alustas tööd  09.02.2009 ja kolme aasta jooksul töörühm on välja töötanud juhendmaterjalid tava e-arve adpateerimiseks Euroopa Liidu riikides. Koosolekul anti ülevaade töörühmade poolt tehtust ja tutvustati valminud juhendmaterjale.  Eestist osalesid koosolekul Toomas Veersoo Telemast ja Ahti Allikas Itella Informationist.
 
Mis siis takistab e-arvete laialdasemat kasutuselevõttu? Välja toodi kolm peamist põhjust:
- e-arvete eelised ei ole SME-le iseenesest mõistetavad.
- väikeettevõtte poolt eelistatud e-arvete saatmise vorm ja viis pruugi kokku sobida suurettevõtete nõudmistega.
- Standardite paljusus ei tee juurutamist just lihtsamaks.

Samuti napib nii tehnilisi kui ka ärilisi oskuseid selle eesmärgi saavutamiseks, ka ei ole kõik EU liikmesriiged adapteerinud veel uut EU käibemaksu direktiivi. Lisainformatsiooni saab Euroopa Komisjoni töögrupi lehelt.

Tagasi sisukordaTEHNOLOOGILISI TELEMA UUDISEID


Telema eDoc uus versioon 2.5.0
Telema eDoc on Baltikumis enamlevinud kaubandusdokumentide edastamisel kasutatav XML põhinev failivorming, mis on välja töötatud lähtudes Telema kliendibaasi vajadustest ning vastab kõigi suurte jaekettide nõuetele. Telema eDoc on pidevas arengus jällegi lähtuvalt meie klientide arenguvajadustest. Telema eDoc sisaldab endas tuge tellimuste (order), arve (invoice), saatelehe (despatch advice), vastuvõtu kinnituse (receive advice), tarnekorralduse (despatch order),  ja veel paljude erinevat tüüpi e-dokumentide tarbeks, sealhulgas masterdata dokumentide nagu hinnakiri (price catalogue) ja tooteloetelu (product catalogue). Telema eDoc uusim aastavahetusel on Telema eDoc 2.5.0, täpsem info Telema arendajatele suunatud veebilehel.

Masterdata kontroll
Lisaks 2010. aastal kasutuselevõetud lihtdokumentide validaatoritele (peamiselt arve kontrollid), arendati 2011. aastal välja ka masterdata andmete kontroll. Alates 2011. aasta sügisest kontrollitakse  masterdata andmete tehnilist korrektsust serveri poolel enne andmete laadimist Telema EDI süsteemi. Selline uuendus tagab klientide toodete ja hindade andmete korrektsuse Telema süsteemis.
 
Uus Telema EDI süsteemi liides (Telema Gateway)
2011. aasta varasügisel valmis ka uus versioon Telema Gateway programmist. Kliendisüsteemi paigaldatav Telema EDI süsteemi liides on eelneva liidesega võrreldes laiema funktsionaalsusega. Lisaks andmete eelkontrollile kliendi poolel võimaldab uus liides kirjeldada veelgi paremini kliendipõhiseid andmeteisendusreegleid ning neid vajadusel muuta.
 
Telema uus EDI tuumsüsteem ehk "Migra" projekti edukas lõpp
Uue infosüsteemi ehitus kestis üle 5 aasta ning Telema investeeris sellesse üle 5 miljoni krooni. Vanalt infosüsteemilt uuele kolimine algas juba 2008. aastal ning klientide teenindamise katkematuse tagamiseks viisime üle kliente ükshaaval ning hoidsime kahte infosüsteemi paralleelselt töös. Enneolematu ulatusega projekt jõudis edukalt lõpule eelmisel aastal. 01. detsembrist 2011 kasutavad kõik Telema kliendid Telema uut EDI süsteemi. Telema uus EDI süsteem tagab kõigile klientidele laialdase EDI funktsionaalsuse, laiendades Telema eelmise põlvkonna süsteemi uue funktsionaalsusega, mida nõuavad tänapäevased tarneahela protsessid. Telema uus EDI süsteem kasutab Sonic ESB tehnoloogiat, andmebaasiteenuseid põhinevad Oracle tehnoloogial. Telema uue EDI süsteemi arendamine jätkub ka tulevikus, kuna Telema eesmärgiks on pakkuda jätkuvalt oma klientidele Baltimaade parimat EDI teenust.

ID kaart on turvaliseim ja lihtsam viis kasutada Telema veebiteenuseid 
Juba rohkem kui aasta pakub Telema oma klientidele võimalust Telema veebi kasutamiseks sisse logida ID kaardi abil. Hea meel on tõdeda, et see leiab järjest laialdasemat kasutamist. Kõigile, kes pole ID kaarti veel kasutusele võtnud, soovitame seda teha, kuna see tagab maksimaalse turvalisuse. Lisaks on see ka mugav, puudub vajadus täiendavalt meeles pidada oma kasutajatunnust ja salasõna.  ID kaardi kasutamiseks on vajalik kaardilugeja olemasolu teie arvutis. Lihtsamate USB kaardilugejate hinnad jäävad vahemiku 6-10 €, mis pole just suur investeering igapäevase kasutusmugavuse parendamiseks.  Lisainfo saamiseks palume võtta ühendust Telema Helpdeskiga


Tagasi sisukordaTELEMA UUED TÖÖTAJAD


Ka 2011. aastal on Telema meeskond kõvasti kasvanud. Seda tänu nii võrgustiku kasvule, endiselt palju ressurssi nõudvale tootearendusprojektile kui ka mitmele uuele organisatsioonistruktruuri ümberkujundamise projektile. 


Olulise uuendusena on Telema loonud tootejuhtimise rollid. Alates 2011. märtsist on Telema veebitoodetel (Webbuyer, Websupplier, Webshop, Web4Doc jne) tootejuhiks KADRI KOORITS. Telema MMT ja Telema VMI toodete ja klientide eest muretseb alates augustist 2011 SVEN UUSTALU. Tootejuhte abistab TTÜ praktikant TRIINU KOLLAMAA.


Integratsiooniprojektide läbiviimiseks (koostöö nii majandustarkvara firmadega kui ka teiste EDI operaatoritega) võtsime tööle eraldi projektijuhi MEELIS TIVASe. Juunioradministraatorina aitab süsteemi üleval hoida alates oktoobrist 2011 RISTO SIITAN. Müügitiimi täiendab Lätis alates juunikuust VALDIS ZITARS.


Arendustiimi täiendavad koguni neli meest--jaanuarist MARTIN KURGI, märtsist TAURI NEITOV ning detsembrist SERGEI MEŠTŠERJAKOV, HENRIJS BAUMANIS ning TOOMAS MÖLDER.

KADRI
KOORITS
SVEN
UUSTALU
TRIINU
KOLLAMAA
MEELIS
TIVAS
RISTO
SIITAN
VALDIS
ZITARSMARTIN
KURGI
TAURI
NEITOV
SERGEI
MEŠTŠERJAKOV
HENRIJS
BAUMANIS
TOOMAS
MÖLDER


Tagasi sisukorda

 TULE TÖÖLE!

Ootame toredaid inimesi põnevale tööle! Täna otsime eriti lootusrikkalt häid müügiasjatundjaid, aga Telema on nii kiiresti kasvav firma, et võime avaldada peaaegu "igavese" töökuulutuse:

Kui Sul on:

Kõrgharidus, soovitavalt vähemalt 5-aastane töökogemus, teadmised müügist, läbirääkimistest,
kaubandusest, IT-st, suure pildi nägemine, suhtlemisoskus ja kommunikatsioonivõime,
tahtmine asju ära teha, positiivsus, inglise, eesti ja vene keele oskus

Ja Sulle meeldib:

HOOLIDA
JULGEDA
OLLA PROFESSIONAALNE
OLLA KIRGLIK

siis vali Telema veebi töökuulutuse sektsioonist Sind huvitav töökoht ja kandideeri!

Telema tiimTagasi sisukorda

 


 


TELEMA NUMBRITES (31.12.2011)

 2010

2011

Muutus

Lepingulisi kliente


930

1100

+18%

Tarnijaid
740 850 +15%
Kauplusi
2 340 2 800 +20%

E-tarnepaare*


  28 890

  48 650

+68%

Edastatud dokumente, tuh

5 400

6 500

+20%


   * E-tarnepaar on seos ühe tarnija ja ühe tarneaadressi vahel

 


Tagasi sisukorda
SOOVIME KÕIGILE MEIE KLIENTIDELE JA PARTNERITELE EDUKAT AASTAT 2012!