ENG EST LAT
LOGIN
Pagrindinis

Naujienos

Print

March 31, 2015
2015.03.31 Telema: 13 milijonų e-dokumentų Pabaltijo mažmeninėje prekyboje
Tikimasi, kad 2015 m. Baltijos šalių prekybos sektorius apsikeis mažiausiai 13 milijonų e-dokumentų. Telemos prognozė grindžiama tvirtu Estijos valdžios sprendimu padaryti e-sąskaitas privalomomis iki 2016 m. pabaigos. Įmonės jau dabar pradeda įgyvendinti organizacinius pasikeitimus tam, kad  pasiruoštų naujoms taisyklėms.
2014 m. mažmenininkai ir tiekėjai Telema tinkle apsikeitė beveik 12 milijonų elektroninių dokumentų. Per labiausiai intensyvius mėnesius dokumentų srautas viršijo vieną milijoną – tai kiekis, kuris prieš dešimtmetį sudarė visų metų apimtį. 2014 metai buvo dešimti iš eilės, kai EDI Baltijos šalyse augo dviženkliais skaičiais.
 
“Džiaugiamės stebėdami stabilų elektroninių dokumentų mainų augimą tarp visų mūsų tinklo narių”, sako Hele Hammer, Telema vadovė. Ji prideda: “Įmonės pradėjo suprasti EDI efektyvumą ir siekia pakviesti naujus partnerius į  elektroninių dokumentų mainų tinklą.” Tačiau vis dar turime didžiules taupymo galimybes, nes dar mažiau kaip 20% sąskaitų Estijoje yra visiškai elektroninės.
EDI dokumentai plačiausiai naudojami greito vartojimo prekių sektoriuje. Visi pagrindiniai mažmenininkai  Baltijos šalyse naudoja EDI. 2014 m. keletas didesnių (Maxima ir Prisma) pranešė apie sprendimą įdiegti 4-dokumentų tiekimo modelį. Be užsakymo ir sąskaitos, taip pat važtaraštis ir prekių gautų prekių patvirtinimo dokumentai bus perduodami elektroniniu būdu. Tai leis padaryti procesą dar skaidresniu ir tikslesniu.
   
Telema perduoda apie 20 skirtingų dokumentų rūšių, iš kurių e-sąskaita ir e-užsakymas yra labiausiai įprasti. 2014 m., beveik 4 milijonai užsakymų ir virš 3,5 milijonų sąskaitų buvo siunčiama per Telema tinklą. Popierinių duomenų pakeitimas elektroninių dokumentų apsikeitimu taupo laiką, padeda išvengti klaidų, padidina klientų pasitenkinimą ir pajamas visoje tiekimo grandinėje.
Telema AS