ENG EST LIT
LOGIN
Sākums

Jaunumi

Print

2015. g. 31. marts
31.03.2015 Telema: Baltijas mazumtirdzniecībā 13 miljoni e-dokumentu
2015. gadā Baltijas tirdzniecības sektors veiks vismaz 13 miljonu elektronisko dokumentu apmaiņu. Telemas prognoze balstās uz Igaunijas varas iestāžu lēmumu ieviest obligātu elektronisko dokumentu apriti līdz 2016. gada beigām. Uzņēmumiem tiek ieteikts jau laicīgi sākt organizatoriskās izmaiņas atbilstoši jaunajām prasībām.
2014. gadā kopējais Telema sistēmā pārsūtīto EDI dokumentu skaits sasniedza 12 miljonus. Aktīvākajos tirdzniecības periodos dokumentu apjoms mēnesī pārsniedza miljona robežu. Desmit gadus atpakaļ miljons dokumentu tika pārsūtīti tikai visa gada laikā. E-dokumentu apjoma ikgadējs pieaugums Baltijā ir pārsniedzis desmit procentus nu jau desmit gadus pēc kārtas.

“Mums ir patiess prieks par to, ka e-dokumentu apjomu stabili palielina visi tīmekļa biedri - gan lieli, gan mazāki,” saka Hele Hammera (Hele Hammer) AS Telema vadītāja. Viņa piebilst: “Uzņēmumi saprot, kādu labumu sniedz EDI, un cenšās piesaistīt EDI tīmeklim arvien vairāk partneru.” Neskatoties uz to, potenciāls ietaupīt resursus vēl joprojām ir milzīgs. Piemēram Igaunijā, kur e-dokumenti ir diezgan izplatīti, digitāli tiek izsniegti mazāk par 20% no rēķiniem.
 
Elektronisko dokumentu aprite visplašāk tiek pielietota pārtikas un plaša patēriņa produktu tirdzniecībā. Ikdienā EDI savos procesos pielieto gandrīz visas mazumtirdzniecības ķēdes. 2014. gadā  divas no tām, Maxima un Prisma, paziņoja par lēmumu ieviest 4-dokumentu EDI risinājumu savā piegādes procesā. Šāda risinājuma ietvaros, papildus pasūtījumam un rēķinam elektroniski tiek izsniegti vēl divi dokumenti - pavadzīme un preču saņemšanas apstiprinājums. Tādejādi piegādes process kļūst precīzāks un pārskatāmāks.
    
Telema pārsūta ap 20 dažādus dokumentu veidus, no kuriem visbiežāk lietotie ir e-rēķini un e-pasūtījumi. 2014. gadā šīs divas galvenās dokumentu grupas sastādīja attiecīgi 3,5 un 4 miljonus katra. Aizvietojot papīra dokumentus ar elektroniskiem ir iespējams ietaupīt laiku, izvairīties no kļūdām, kā arī palielināt apgrozījumu un klientu apmierinātību visas piegādes ķēdes garumā.
Telema AS