ENG EST LIT
LOGIN
Sākums

Tirgus ziņas

Print

Labākā prakse preču krājumu pārvaldībā ‒ Eiropas ECR jaunā VMI rokasgrāmata

2016. gada maijā efektīvas patērētāju vajadzību novērtēšanas (Efficient Consumer Response ‒ ECR) sabiedrība publicēja rokasgrāmatu par jauno krājumu uzskaiti, kuru vada pārdevējs (Vendor Managed Inventory ‒ VMI). Rokasgrāmatā skaidrots, kā palielināt preču pieejamību patērētājam, saglabājot zemu preču uzkrājumu līmeni, iztirzāti VMI principi un aprakstīta pakāpeniska to ieviešana.

VMI rokasgrāmata ir izveidota, sadarbojoties 15 Eiropas valstu ECR un GS1 organizāciju ekspertiem. Telema ar lepnumu var paziņot, ka vadošā rokasgrāmatas autore ir mūsu iestādes vadītāja Hele Hammer, kas pārstāvēja projekta akadēmisko partneri ‒ Tallinas Tehnoloģiju universitāti.

Rokasgrāmatā ietverti rīki un sagataves, piemēram, VMI ietaupījumu kalkulators un VMI parauglīgums, tā atvieglojot VMI ieviešanu. Projekta vadītāja GS1 (Šveice) mājaslapā lejupielādēšanai ir pieejama bezmaksas kopija angļu valodā: Labākā prakse VMI ieviešanā – iesaka ECR sabiedrība.

Atpakaļ uz saturu

E-rēķinu ieviešana, lai PVN starpību samazinātu par 40 miljoniem eiro

2016. gada martā Latvijas Valsts ieņēmumu dienests sāka projektu, lai no 2018. gada ieviestu obligātu elektronisko rēķinu un pavadzīmju lietošanu. Galvenie mērķi ir samazināt krāpšanos ar nodokļiem, uzlabot procesa caurskatāmību un automatizēt PVN nodokļa deklarēšanu.

Valdība prognozē samazināt PVN starpību par 5 %. PVN starpība tiek definēta kā atšķirība starp teorētiskajiem PVN maksājumiem un iekasēto PVN apjomu. Samazinot PVN starpību par 5 %, varētu iekasēt par 40 miljoniem eiro vairāk.

VID darbiniekiem ļoti patīk doma, ka dienests saņemtu visu Latvijā izsniegto PVN rēķinu kopijas un tas varētu notikt automātiski ‒ elektroniskā rēķina izsniegšanas laikā piegādātāja grāmatvedības programmā.

Pašlaik darba grupa, kuras sastāvā iekļauti valsts, tirdzniecības un EDI operatoru pārstāvji, diskutē par e-rēķinu un e-pavadzīmju elektronisko formātu, drošības jautājumiem, pakalpojuma izmaksām uzņēmumiem un precīzu projekta laika plānojumu. Nākamā darba grupas sanāksme plānota 2016. gada augustā.

Atpakaļ uz saturu

Tallina un Viļņa ietaupīs 15 miljonus eiro

2016. gada jūnijā Šveices e-rēķinu eksperti no Billentis izdeva savu ikgadējo atskaiti E-rēkini/e-norēķini. Digitalizēšana un automatizēšana. Šogad atskaite fokusēta, lai parādītu, kā strukturēta e-rēķinu izmantošana pdf datņu vietā ir kļuvusi par īsto procesu automatizēšanas atslēgu.

Katru gadu pasaulē tiek izsniegti apmēram 370 miljardi rēķinu un tikai 10 % no tiem ir īsti e-rēķini. Apmēram 10 % visu rēķinu tiek izsniegti publiskajam sektoram, padarot to par vienu no galvenajiem spēlētājiem e-rēķinu tirgū. Saskaņā ar nesenajām ES direktīvām publiskā sektora iestādes visās ES dalībvalstīs līdz 2018. gadam pāries uz e-rēķiniem.

Billentis atskaite aprēķina publiskā sektora ietaupījumus, pieņemot, ka 60 % iegādes rēķinu varētu saņemt kā strukturētus e-rēķinus. Tas nozīmē, ka ikgadējie ietaupījumi, pārejot uz e-rēķiniem, Viļņai un Tallinai būtu ievērojami ‒ 15 miljoni eiro.

Martin Männil, Tallinas pilsētas IT direktors komentē: “15 miljoni ietaupījumu šķiet tomēr pārspīlēti. Bet to, ka e-rēķinu ieviešanas projekts bija viens no veiksmīgākajiem Tallinnas pilsētas finanšu pārvaldīšanas veicināšanā, varu noteikti apgalvot. Ienākumi no ieguldījumiem bija neparedzēti augsti un projekts atmaksājās jau sešu mēnešu laikā.”

Lasiet vairāk par jauno automatizēšanas ēru, savu tirdzniecības partneru pievienošanu, barjeru pārvarēšanu e-rēķinu projektos un vēl daudz interesanta: www.billentis.com

Atpakaļ uz saturu